Οι άνθρωποι αγοράζουμε εμπειρίες και «υπόσχεση». Και μετά, αγοράζουμε τα προϊόντα.
![Οι άνθρωποι αγοράζουμε εμπειρίες και «υπόσχεση». Και μετά, αγοράζουμε τα προϊόντα. 1 Οι άνθρωποι αγοράζουμε εμπειρίες και «υπόσχεση»](https://www.plushost.gr/wp-content/uploads/2021/08/oi-anthropoi-agorazoume-empeiries-kai-iposxesi-header-1024x683.jpg)
Το UX (User Experience) διαδραματίζει πρωταγωνιστικό ρόλο τόσο στη φυσική, όσο και στην ψηφιακή διαδικασία αγοράς. Απλά στο φυσικό κατάστημα, δεν λέγεται UX, αλλά customer service. Στην περίπτωση του πρώτου όμως, η εμπειρία που “σερβίρεται” στον καταναλωτή αρχίζει και τελειώνει στην ευγένεια και τον επαγγελματισμό του/της πωλητή/-τριας. Αντίθετα, στον ψηφιακό κόσμο όλη η διαδρομή εντός […]